Futboll Seria A Sport

KA BËRË SEZON POZITIV NË ITALI/ Klubi i Serisë A gati t’i rinovojë kontratën trajnerit

Verona po mendon të vazhdojë bashkëpunimin me trajnerin e saj Marko Juriç deri në vitin 2022.
“La Gazzetta dello Sport” shkruan se klubi verdheblu dëshiron që 44-vjeçari të drejtojë projektin e klubit në Serinë A. Fiorentina, nga ana tjetër, po rrit presionin ndaj Juriçit dhe po bën gjithçka që të marrë firmën e tij.

Verona ka bërë një ecuri pozitive këtë sezon duke qenë dhe pretendente për zonën e Ligës së Europës. Juriç ka mundur krijojë një grup, ku harmonizohen mjaft mirë elementët e rinj me ata me eksperiencë. Te Verona po spikat këtë edicion dhe mbrojtësi shqiptar Marash Kumbulla.

Related posts

Çpo ndodh në Fiorentina-Juventus, VAR bën gabime katastrofike

Q.Autor

Beloti ëndërron numrin shtatë, Milani gati për sforcon e fundit

Sadik.Autor

Kupa e Anglisë, Chelsea dhe Manchester United duan të shpëtojnë sezoni

Sadik.Autor

Leave a Comment