Futboll Seria A Sport

KOMISIONI I DISIPLINËS ME “DORË TË HEKURT”/ 9 lojtarë do mungojnë në ndeshjet e ardhshme në Serinë A

Mesfushori i Juventusit Federiko Bernardeski dhe sulmuesi i Sasuolos Domeniko Berardi janë mes 9-të lojtarëve të dënuar në Serinë A. Berardi dhe Bernardeski u ndëshkuan të dy në barazimin 3-3 mes Sasuolos dhe Juventusit dhe do mungojnë në sfidën e radhës për shkak se kanë plotësuar numrin e kartonëve.

sasuolo vs juventus

Komisioni i disiplinës konfirmoi se të pezulluar për ndeshjen e ardhshme në kampionat do jenë: Burabia dhe Manjaneli, dyshja e Parmës Darmian dhe Grasi, mbrojtësi i Napolit Di Lorenco, Artur Ionita i Kaljarit dhe Stefano Okaka i Udinezes. Mesfushori i Veronës Migel Veloso u ndëshkua me gjobë 1.500 euro për kartonin e tij të verdhë ndaj Romës.

Gjobën më të madhe e mori trajneri i Veronës, Ivan Juriç që do duhet të paguajë 15.000 euro dhe një ndeshje pezullim pasi fyeu arbitrin në humbjen 2-1 që skuadra e tij mori kundër Romës.

Related posts

LAZIO-MILAN/ Zlatan Ibrahimovic me fat ndaj Strakoshës, nuk gabon nga pika e bardhë (VIDEO)

Delo.autor

TRIUMFUAN NDAJ SPA DHE MORËN KREUN/ Flet Lukaku: Qentë duhej të ushqeheshin! (FOTO)

Delo.autor

Crespo: Mourinho shkruar historinë dhe gjithçka ka ndryshuar pas tij

Sadik.Autor

Leave a Comment