Futboll Kategoria Superiore Sport

NGA TAMPONI TEK SERUMI/ Sakrifica e “çmendur” e Sherif Kallakut për të qenë në fushë ndaj Kukësit

Ylli i Teutës, Sherif Kallaku ka bërë një sakrificë të çmendur për të qenë në fushë në supersfidën ndaj Kukësit. 22-vjeçari nga Fushë-Kruja, ka qenë në një gjendja jo të mirë shëndetësore gjatë gjithë javës.

Mësohet se futbollisti ka pasur temperaturë, madje ka bërë edhe tamponin, por për fat të mirë ka rezultat negativë. Për të qenë në dispozicion të trajnerit Martini, ditën e sotme, Kallaku ka bërë një serum para ndeshjes dhe do të jetë në fushë nga minuta e parë.

Related posts

Roma është mposhtur nga Fiorentina në ‘Olimpico’ me rezultatin 0-2, notat e lojtarëve

Sadik.Autor

Kessie shënon gol ndaj Atalantas (VIDEO)

Sadik.Autor

UFC/ Dueli McGregor-Cerrone realizon shitje marramendëse “PPV”

Delo.autor

Leave a Comment