Futboll Premier League Sport

OPERACIONI “KEPA”/ Chelsea, zgjidhja për problemin 80 milionësh vjen nga Spanja

Nuk është vetëm Valencia që interesohet për Kepa Arrizabalaga, portieri i Chelsea-t i marrë për 80 milionë euro nga Athletic Bilbao.

Sipas Mundo Deportivo-s, për numrin 1 bask interesohet edhe Sevilla.

Operacioni Kepa, për andaluzët, do të ishte i mundur vetëm me formulën e huazimit, duke parë çmimin e kartonit të lojtarit dhe rrogën e tij (8 milionë euro në sezon).

Klubi londineze, me urdhër të trajnerit Lampard, duket se është i hapur për një zgjidhje të tillë.

Related posts

I MORËN PARTNEREN SHOKUT TË NGUSHTË/ Tetë futbollistët e “PABESË” të sportit: Nga Icardi tek Panucci (FOTO)

Delo.autor

LIVE/ Liga e Kombeve: Thyhen zviceranët, Lukaku çon në avantazh Belgjikën (VIDEO)

Isa.Autor

DUHET KLAS JO AMATORIZËM/ Shikoni “Panenkën” më të SHPIFUR në HISTORINË e futbollit (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment