Futboll Sport

SERIE A/ Vendos Ibrahimoviç, Milan triumfon në transfertën deklikate

Ka përfunduar takimi mes Sassuolos dhe Milanit me rezultatin 1-2.

Fillimisht, ishte Ibra ai realizoi gol në minutën e 19-të, duke të dhënë idenë se gjërat do ishin të thjeshta.

Nuk  ndodhi kështu, pasi Caputo ”tundi rrjetën” me penallti në minutën e 42-të.

Assisti i Çalhanoglu në fundin e pjesës së parë  për Ibran, bën që suedezi t’a shndërrojë në gol.

Kështu, Milan shkon në kuotën e 59-të pikëve dhe pozicionohet në vendin e pestë.

Synohet kualifikimi për në Europa Ligë, e sa do ia dalë, këtë do e tregojë vetëm koha.

Related posts

JUVENTUS-ATALANTA/ Shtanget “Zonja e Vjetër”, Josip Ilicic shënon me portën bosh (VIDEO)

Delo.autor

KROACI-PORTUGALI/ Trajneri Santos i beson treshes së sulmit Jotta, Ronaldo dhe Felix (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

ZYRTARE/ Kastrioti nuk ndalet, krutanët përforcohen me ish-lojtarin e KAMZËS

Isa.Autor

Leave a Comment