Futboll Seria A Sport

TIFOZERIA E FIORENTINAS KUNDËR RIBERY/ “Ultrasit”: Laj gojën para se…

Disave nuk i ka pëlqyer aspak shfryrja e Franck Ribery pas vjedhjes së pësuar në vilën e tij në Firence.

Francezi e ka gjetur shtëpinë të grabitur pasi është kthyer nga transferta në Parma dhe ka shprehur gjithë zhgënjimin e tij në një mesazh të gjatë në rrjetet sociale, duke shtuar se ai dhe familja e tij do të merrnin vendimet e domosdoshme për mirëqenien e tyre.

Një frazë që ka nënkuptuar mundësinë e një lamtumire të francezit nga  Firence.

“I dashur Franck, e kuptojmë tronditjen tënde, por duhet të lash gojën para së të flasësh për Firencen si të ishte Medelin”.

Fjalët e publikuar nga Il Gironale, tingëllojnë si një qëndrim i qartë i tifozerisë së organizuar vjollcë kundër kampionit francez:

“Të pasurit vidhen kudo, por ata kanë fati që të marrin masa mbrojtëse. Të varfrit, nga ana tjetër, vidhen edhe ata, por nuk kanë luksin të ngrenë zërin”.

Related posts

Real Madrid, Ronaldo shfaqet në stërvitje me syrin e nxirë e të enjtur (VIDEO)

Q.Autor

Vlerësimi i lojtarëve në ‘El Clasico’/ Ja nota për Messin. Dështaku shpallet…(FOTO)

Delo.autor

LIVE/ Laçi-Skënderbeu, Shtubina kalon në avantazh skuadrën e Starovës

Delo.autor

Leave a Comment