Futboll Seria A Sport

VAR-I NUK I BËN EFEKT/ Futbolli italian parakalohet nga ligat rivale

Pavarësisht implementimit të sistemit VAR, duket se lojtarët në kampionatin italian ende nuk janë ndërgjegjësuar mjaftueshëm për shmangien e prekjeve të topit me dorë.
seria a
Statistikat e fundit tregojnë se në Serinë A janë akorduar gjithsej 152 penallti në sezonin aktual, ku 46 janë shkaktuar nga prekjet e topit me dorë (30.26%), ndërsa në krahasim me sezonin 2017-2018 përqindja e penalltive të shkaktuara nga prekjet e topit me dorë janë 24.6%.

Në Spanjë, numri i penalltive nga 130 në 137 në krahasim me sezonin e kaluar, kurse në ligat e tjera Gjermani dhe Angli numri është reduktuar (91 në 73 në Gjermani dhe 103 në 77 në Angli).V

Related posts

PAS SHKARKIMIT TË MOURINHOS/ ​Zidane po shqyrton ofertën e Manchester Unitedit

Isa.Autor

BËN THIRRJE ULTRASVE TË KOSOVËS/ Mbrojtësi i Milanit, mesazh tifozëve për miqësoren me Feronikel

Delo.autor

TAULANT XHAKA 1 VIT PA LUAJTUR/ Nga Kasami tek Zhegrova, 4 shqiptarët që do të sfidojnë Partizanin

Delo.autor

Leave a Comment