Futboll Sport

“ATA NJIHEN SI MASHTRUESA DHE PROVOKUES”/ Ish-trajneri i Crvena-s fyen shqiptarët dhe ndez polemikat

Crvena Zvezda do të luajë në Tiranë të marten ora (20.00) në stadiumin “Air Albania”, dhe megjithëse nuk do të ketë tifozë, sipas ish-trajnerit të Zvezda-s dhe Serbisë, Milan Zivadinovic, mund të flasim për një provokim.

Ai është shprehur se futbollistët e Tiranës do të provokojnë lojtarët serb, pasi nuk kanë rrugë tjetër për të arritur qëllimin përfundimtar. Ish-trajneri i Zvezdës dhe i kombëtares serbe ka thënë se lojtarët duhet të interesohen vetëm për lojtarët dhe rezultatin, sipas tij provokimi do të jetë i madh.

“Kjo ndeshje është e vështirë psikologjikisht dhe duhet të jenë sikur po luajnë në finalen e Kupës së Botës. Provokimet janë pjesë e tyre.

Kështu janë ata, gjithmonë kanë qenë provokatorë sepse e dinë që ne jemi të ndjeshëm.

Lojtarët e Zvezdës duhet të jenë të vëmendshëm dhe mos të bien si në Serbi-Shqipëri apo Zvicër-Serbi.

Mund të ketë skena të pakëndshme atje, tifozët do bëjnë gjithçka për një organizim të veçantë. Ata njihen si mashtruesa, por do të jetë puna e UEFA-s më pas. Ndëshkimi më i madh për ta do të jetë që t’i mundim”, tha Zivadinovic për “Mondo”.

Related posts

Jefferson Lerma thyen rekordin në La Ligën Spanjolle

Sadik.Autor

MILAN-LECCE/ Tekniku Piol do të debutojë në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

ZYRTARE/ Tirana mendon për sezonin e ri, Taulant Seferi firmos me “bardheblutë” deri në…

Delo.autor

Leave a Comment