Futboll La Liga Sport

BAYERN MUNICH FAVORIT? De Jong: Nuk na intereson! Mirëpres Pjanic

Në prag të ndeshjes kundër Bayern Munich, mesfushori holandez i Barcelonës, Frenkie de Jong foli për klimën e përtërirë të besimit që mbretëron brenda ekipit të Blaugrana pas fitores kundër Napolit, edhe pse gjermanët duken të favorizuar: “Nuk më intereson kush është favoritja. Bayern është një ekip i shkëlqyer, por ne do të shohim se çfarë ndodh dhe kush do të jetë më i mirë”, tha ai në një intervistë për BeIN Sport.

“Jemi ndër favorite sepse Barcelona është gjithmonë. Por ka disa ekipe që mund të fitojnë Ligën e Kampionëve. Ekipi arriti në Lisbonë me shumë besim, jemi një nga skuadrat më të mira në botë, me lojtarë të shkëlqyeshëm. Me Napoli ishte një ndeshje e mirë, fituam kundër një kundërshtari të vështirë. Luajtëm një pjesë të parë super dhe kjo na bëri të ndjehemi më të qetë në të dytën”.

De Jong ko, Barcellona in emergenza: e ora Pjanic-Arthur? - Tuttosport

Në fund, ish-ylli i Ajax i uron mirëseardhjen Pjanic sezonin tjetër: “Pjanic është një lojtar i jashtëzakonshëm, vendos cilësinë kur e ka topin në këmbët e tij. KLam luajtur kundër tij sezonin e kaluar në Ligën e Kampionëve. Jam i sigurt që do ta fuqizojë edhe më shumë Barcelonan”.

Related posts

FINALJA E “EURO 2020″/ Për kompanitë e basteve favorite është… Anglia

Delo.autor

RAMOS nuk harron lehtë/ Ja si i përgjigjet pyetjes lidhur fitimin e Championsit pa RONALDON

Isa.Autor

Barcelona pagoi 160 mln euro për të, ja si e komenton Coutinho

Q.Autor

Leave a Comment