Futboll Sport

DEBUTIM FANTASTIK I TRAJNERIT GEGA/ Kukësi mposht bullgarët dhe kualifikohet në raundin tjetër

Europa League ka folur shqip, pasi janë kualifikuar për më tej të gjitha ekipet tona. Kukësi mbylli siparin si duhet me një fitore ndaj Slavias me rezultatin 2-1. Trajneri Skënder Gega dhe djemtë e tij arritën të kalojnë me meritë të plotë bullgarët.

Takimi nisi më mirë për tanët që mbajtën një ritëm të lartë dhe duke dominuar lojën. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, pavarësisht rasteve të mira. Pjesa e dytë ishte e mbushur me emocione, pasi u shënuan dhe të 3 golat e sfidës.

Rezultati i zhbllukua nga sulmuesi i ardhur në merkaton e verës, Eze. Ky i fundit ktheu në gol një penallti në minutën e 56′. Miqtë arritën të barazonin me anë të Krastev në minutën e 81′ duke krijuar idenë se ndeshja do të shkonte në shtesë. Nuk ndodhi kështu, pasi Cooper i dha kualifikimin nënkampionëve me një gol të vonë në minutën e 85′.

Related posts

Jurgen Klinsmann: Harry Kane është lojtar i kompletuar

Sadik.Autor

Derbi më i zjarrtë i Kategorisë së Dytë, shikoni atmosferën në Sarandë (VIDEO)

Sadik.Autor

Përballja mes nxënësit dhe mësuesit/ Shehi i “jep” leksion Dajës, Skënderbeu mposht Flamurtarin

Isa.Autor

Leave a Comment