Futboll Premier League Sport

DËSHTOJNË “GALAKTIKËT”/ Manchester City i jep “leksion” madrilenëve dhe kalon në çerekfinale

Rafael Varan ka “tradhtuar” Realin në ndeshjen më vendimtare të sezonit. Dy gafat e francezit i kanë dhënë fitoren Mançester Sitit, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8-ve.

Ndeshja nisi keq për Realin që në fillim, kur Varan në minutën e 9 me një gafë në mbrojtje, i rrëmbehet topi nga Zhezus, i cili pason te Stërling dhe ky i fundit nuk e ka të vështirë ta dërgojë topin në rrjetë. Në minutën e 28 Benzema pas një krosimi perfekt të marrë nga Rodrigo ia del ta dërgojë topin në rrjetë për të barazuar rezultatin.

Pjesa e dytë foli e gjitha për anglezët vendas, të cilët kishin disa raste të pastra, por përsëri shënaun falë një tjetër gafe të Varan. Ky i fundit gjatë kthimit të topit pas, gabon dhe e dorëzon atë te Zhezus, i cili shpërthen në drejtim të portës dhe ia del të shënojë. Këtë avantazh të besuarit e Guradiolës e ruajtën deri në fund dhe Siti u kualifikua për në çerekfinale me rezultatin e përgjithshëm 4-2. Në fazën tjetër Siti do përballet me Lionin që eliminoi Juven.

Related posts

FLAMURI ME KAFKË DHE KOCKA TË KRYQËZUARA/ Simboli i klubit gjerman përfundon në listën e antiterrorizmit anglez (FOTO)

Delo.autor

U TURPËRUAN NË SUPERKUPË/ Lopetegui: 3 emra për të rikthyer buzëqeshjen në Madrid

Isa.Autor

Michella Persico e feston në det fitoren e Juventusit

Sadik.Autor

Leave a Comment