Futboll La Liga Sport

ELIMINIMI NGA CHAMPIONS/ Gafat e Varane ia “heqin trurin” Ramos. Fytyra e kapitenit ka tërbuar rrjetin…

Sergio Ramos, kapiteni i Real Madridit, e përjetoi keq nga shkallët e stadiumit “Etihad” eleminimin e skuadrës së tij kundër Manchester City. Ai mungonte në këtë sfidë deçizive për shkak të plotësimit të numrit të kartonëve të verdhë. Pra, ishte i pezulluar. Pikërisht në qendër të mbrojtjes ndodhën dy gafat, prej nga erdhën dy golat e “qytetarëve”. Dy gabimet serioze të Varane iu kushtuan shtrenjtë madrilenëve, eliminimin që në 1/8 finale të Champions-it.

Kamerat kanë kapur fytyrën e Ramos në momentin e gabimit të dytë të qendërmbrojtësit francez, e cila është bërë “virale” në krejt mediat e botës. Pikërisht fytyra e kapitenit pasqyron pabesueshmërinë e gjithë “madridismo” për çfarë ngjau në fushën e lojës. Sidomos me Varane, partnerin e Sergio Ramos prej disa vitesh. Kjo foto e kapitenit është tejet e komentuar në rrjetet sociale. Ajo nënkupton zhgënjimin e madh, pas gafës së dytë të francezit, mosbesim dhe zhgënjim të pastër të krejt familjes së “Los Blancos”.

Related posts

E BUJSHME/ Kampioni i botës lë MESSIN jashtë listës për “Topin e Artë”…

Isa.Autor

E ARDHMJA E YLLIT SPANJOLL NË DILEMË/ Perez refuzoi ofertën 180 milionë euro për…

Delo.autor

“NDIHESHA BOSH”/ Robertson dhe eliminimi i Liverpool në Champions: Një gjë nuk do ta harroj kurrë

Delo.autor

Leave a Comment