Futboll Kategoria Superiore Sport

ËSHTË ZYRTARE/ 8 lojtarë “bardheblu” me COVID-19, anullohet ndeshja europiane e ekipit shqiptar

Lincoln dhe Prishtina nuk do luajnë pas pak minutash, në takimin final të parakualifikueseve të Europa League, që ishte programuar për në orën 18.00 . Ky ka qënë vendimi i marrë nga UEFA.

Gjithçka ka ardhur pasi 8 lojtarë të Prishtinës kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Me të vërtetë një lajm i keq për të gjithë futbollin shqitar.

Armend Thaqi, Lorik Boshnjaku, Diar Miftaraj, Alban Muqiqi, Eglant Haxho, Leotrim Bekteshi, Muharrem Jashari dhe Besnik Krasniqi janë lojtarët që kanë rezultuar pozitiv./Newsport.al

Related posts

Lewandowski ndryshon agjentin: A është afër largimi i tij nga Bayerni?

Q.Autor

Izraeli “kërcënon” Shqipërinë para Ligës së Kombeve, emëron trajnerin e ri

Isa.Autor

Ventura në “pole” te Udinese, pritet të…

Sadik.Autor

Leave a Comment