Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/ Inter-Shakhtar, Van Persie parashikon rezultatin e saktë të përballjes

Robin Van Persie ka analizuar gjysmëfinalen e Europa League që do të luhet të hënën mes Inter-it dhe Shakhtar Donetsk.

Në lidhje me Inter-in: “Zikaltrit kanë qenë gjithmonë një klub i madhe, edhe pse jo gjithmonë në këto nivele. Conte po bën një shumë të mirë, i  dhënë ekipi një identitet”.

“Më duket se lojtarët janë në harmoni dhe rezultatet shihen, mjafton të mendosh për paraqitjet e Lukaku-t”.

Në lidhje me Shakhtar-in: “Kam luajtur disa herë kundër tyre në karrierën time, janë një ekip teknik, nuk ka rëndësi nëse luajnë në shtëpi ose jo. E shprehin futbollin e tyre në çdo situatë”.

Parashikimi: “E vështirë të bëhet një parashikim, të dy ekipet janë mirë. Nëse duhet të vë bast për njërën, atëherë zgjedh Inter-in, do të mbarojë 2-1 për zikaltrit”, ka thënë Van Persie.

Related posts

Dortmund gati të paguajë klauzolën e yllit të Nice

Sadik.Autor

SFIDON KAMPIONËT E ANGLISË/ Mesfushori Matic: S’mund të lejojmë që të ndodhë më një gjë e tillë

Delo.autor

Leo Messi dhe Sergio Ramos, lojtarët më besnikë në La Liga

Sadik.Autor

Leave a Comment