Futboll Sport

“PA TY GJITHÇKA DO TË KISHTE…”/ Casillas tërhiqet nga futbolli, Buffon i dedikon një mesazh falënderimi!

Kundërshtarët po, rivalë gjithashtu, kurrë armiq. Përkundrazi: një kundër tjetrit në shumë sfida të nivelit të lartë, Gianluigi Buffon dhe Iker Casillas kanë “ndërtuar” një marrëdhënie të vërtetë miqësie të ndër vite.

Pra, në ditën kur spanjolli njoftoi daljen në pension nga futbolli, portieri i Juventusit dëshironte ta përshëndeste atë në një mënyrë të veçantë: “Thonë se konkurrenca na bën më të mirë se të tjerët, por jo perfektë. Ndoshta ky kërkim i kotë për përsosmërinë na bën ata që jemi. Gracias Iker, pa ty gjithçka do të kishte më pak kuptim”.

Related posts

RENDITJA E UEFA-S/ Inter-i shkon në vendin e 5-të, ndërsa Juventus…

Delo.autor

PAS LARGIMIT NGA STOLI I MILANIT/ Gattuso merr “faturën” e dështimit për në Champions, ja sa milion euro i fal klubit

Delo.autor

“Rusi 2018″/ Yjet e botës kthehen në imazh të KUKULLAVE të famshme ruse

Sadik.Autor

Leave a Comment