Futboll La Liga Sport

REFUZOI TË LUANTE NË CHAMPIONS NDAJ NAPOLIT/ Barcelona hap çështje disiplinore ndaj tij, Arthur takohet me Abidal

Artur Melo ishte sot në qendrën stërvitore të Barcelonës për tu takuar me sekretarin teknik, Erik Abidal. Abidal ka hapur një çështje disiplinore kundër brazilianit, pasi Artur fluturoi drejt Brazilit dhe refuzoi të luante në Champions me Barcelonën.

Palët diskutuan këtë çështje në takimin e sotëm mes tyre. Abidal sqaroi se proçedura disiplinore do mbetet e hapur, ndërsa palët diskuatuan ti ndërpresin kontratën Arturit përpara përfundimit të Championsit. Tani nuk është më çështja nëse Artur do rikthehet më në skuadër, pasi ai nuk pritet të jetë në ekipin e Barcelonës për pjesën e mbetur të Ligës së Kampionëve.

Marrëdhënia e Artur me Barcelonën është në pikën më të ulët pas sagës të transferimit të brazilianit tek Juventusi.

Related posts

VOLEJBOLL/ Erzeni dhe Partizani bëjnë detyrën, Skënderbeu e Vllaznia fitore me përmbysje

Delo.autor

Futbollisti JUVENTIN jep lajmin e bukur: Do bëhet sërish BABA (FOTO)

Isa.Autor

DERBI NË TË “PREMTEN 13”/ Ja shpjegimi i supersticionit bazuar mbi… frikën

Delo.autor

Leave a Comment