Futboll Seria A Sport

SHKARKIMI I SARRIT/ Ish-ylli i Juventus hakmerret me një “like” (EMRI)

Lajmi i ditës është sigurisht ai i shkarkimit të Maurizio Sarri-t.

Ish-trajneri juventin tashmë e ka paguar shtrenjtë eliminimin nga Champions League kundër Lyon-it, por gjatë gjithë sezonit Juventus nuk ka arritur të tregojë kurrë një lojë bindëse.

Jo vetëm, aventura e trajnerit toskan është karakterizuar edhe nga disa mosmarrëveshje me disa lojtarë, mes të cilëve ka qenë edhe Emre Can.

Mesfushori gjerman ka qenë një nga lojtarët kryesorë të repartit me Allegri-n, por nuk e ka parë shumë fushën me Sarri-n dhe ka zgjedhur të transferohet te Borussia Dortmund në janar.

Të dy nuk janë dashur shumë dhe mesfushori është hakmarrë duke i dhënë një “like” lajmit për shkarkimin e Sarri-t.

Related posts

OZIL LARGOHET NGA ARSENALI/ Ylli gjerman transferohet tek rivalët e përhershëm në Premier…

Delo.autor

ËSHTË ZYRTARE/ Pas humbjes me Kastriotin, Ernest Gjoka jep dorëheqjen

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Qeveria i refuzoi protokollet mjekësore, mbyllet kampionati tjetër në Europë

Delo.autor

Leave a Comment