Futboll Kategoria Superiore Sport

SKËNDERBEU NIS PËRGATITJET/ Korçarët nën drejtimin e Memellit, ja afrimet e reja që iu bashkuan ekipit…

Skënderbeu startoi sot përgatitjet për sezonin e ri pas më shumë se një muaji pushim nga një sezon i ngarkuar si psikologjikisht, ashtu edhe fizikisht. Korçarët i kanë dhënë fund kështu pritjes dhe kanë mbyllur pushimet, duke u rikthyer në stërvitje pasditen e sotme.

Gjithçka nisi me grumbullimin në orët e mesditës për t’u ndalur më pas në seancën e parë stërvitore që startoi në orën 18:30 në ambientet e stadiumit “Skënderbeu”, atje ku Memelli pati kontaktin e parë, jo vetëm me një pjesë të mirë të ekipit, por edhe me afrimet e fundit në merkato, Shkëlzen Ruçi, Ardit Nikaj, Jurgen Vrapi dhe braziliani Murilo Rosa.

Ndërkohë që Lazaro Pantazi do të jetë përgatitësi atletik i ekipit duke plotësuar vendin vakant në stafin bardhekuq

Është fakt tashmë që faza përgatitore do të startojë në Korçë dhe do të përqendrohet atje. Pas ditëve të para ku Memelli do të kërkojë kthimin e lojtarëve në formë dhe përshtatjen me një program të ngarkuar, pritet që të nisë edhe procesi përgatitor i plotë.

Do të punohet me dy seanca në ditë për disa kohë dhe më pas do të përgatitet ekipi për sezonin dhe startin e kampionatit.

Related posts

Luhet në “Selman Stërmasi”, Vllaznia më këmbëngulëse ndaj Partizanit (VIDEO)

Sadik.Autor

Griezmann vs Messi/ Dy lojtarët ndeshen në raundin e “16-të” të Kupës së Botës

Sadik.Autor

DËSHIRON TË QËNDROJË NË SERIE A/ Europa League bëhet pengesë për lojtarin e Manchester United…

Delo.autor

Leave a Comment