Futboll La Liga Sport

BARCELONA TRIUMFON ME “POKER”/ Shkëlqen Ansu Fati, Messi “kap” kapitenin Ramos

Barceolona e ka nisur me një fitore bindëse 4-0 kiundër Villarreal-it sezonin e ri të La Liga-s.

Protagonisti i ndeshjes ka qenë 17-vjeçari Ansu Fati, autor i dy golave të shënuar në harkun e katër minutave (15′, 19′). Gjithashtu, ylli i ri i katalanasve ka fituar penalltinë e transformuar nga Leo Messi për golin e tretë (35′).

Me golin e sotëm, argjentinasi është bërë lojtari i katërt në historinë e La Liga-s që shënon në 17 sezone radhazi, pas after Agustin ‘Piru’ Gainza (19), Carlos Alonso, ‘Santillana’ (17) dhe Sergio Ramos (17).

“Pokeri” i vendasve është kompletuar nga autogoli i Torres në fundi e pjesës së parë.

Related posts

EURO 2020/ Nënkampionët e Botës mposhtin me përmbysje Gjeorgjinë

Delo.autor

LIVE/ Partizani-Tirana: Baraspeshë totale, Hebaj nderon Gegën dhe ndez atmosferën në derbi

Isa.Autor

Koulibaly paralajmëron Napolin: Sarri jeton për futbollin dhe dëshiron përsosmëri

Sadik.Autor

Leave a Comment