Futboll La Liga Sport

ÇËSHTJA “PLESHTI” VAZHDON/ Takimi shterpë, trajneri Koeman bindi Messin të largohej!

Lionel Messi vendosi të largohej nga Barcelona pas takimit të tij me trajnerin Ronald Koeman. Argjentinasi foli me teknikun holandez dhe takimi i tyre nuk ishte shumë i përzemërt. Tekniku nuk arriti ta bindte që të qëndronte.

Kapiteni e pyeti për lojtarët që do të afroheshin te katalanasit, ndërsa përgjigjja e trajnerit të ri ishte e ftohtë: “Pa shitur, nuk mund të blejnë”. Nisur nga diçka e tillë, Messi u bind dhe më tepër se Barca nuk ka një plan të qarta.

Argjentinasi i gjendur para situatave të tilla, menjëherë pas takimit 1 orësh me Koeman vendosi të largohej. Ai foli me trajnerin Pep Guardiola dhe dëshiron që t’i bashkohet ekipit të Manchester City-t për sezonin e ri.

Related posts

VLLAZNIA-TEUTA/ Dy gola për 3 minuta, shkodranët dorëzohen pa kushte (VIDEO)

Delo.autor

CHAMPIONS/ Formacionet zyrtare të Barça-Inter, një emër surprizë zëvendëson MESSIN

Isa.Autor

Balotelli u ankua për ofendime raciale, por gjyqtari e ndëshkoi me karton!!!

Q.Autor

Leave a Comment