Futboll Sport Të tjera

“ÇUDI SHQIPTARE”/ Porta 5 cm më e vogël, jehonë në mediat britanike, befasohet edhe Mourinho (FOTOT)

Një situatë e çuditshme dhe e padëgjuar për një trajner si Mourinho apo një klub si Tottenham por në Shqipëri nuk është aspak një risi. Përpara fillimit të sfidës, Shkëndija-Tottenham, gjatë kohës kur ekipet po bënin nxehjen e fundit, portieri i “gjelave”, Hugo Loris ka pikasur se porta e tij ishte pak më e vogël.foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

Në këtë moment Loris ka njoftuar Jose Mourinhon i cili gjithashtu e ka kuptuar më sy të lirë që porta ishte më e vogël. Ky detaj nuk mund të lihej pa u komentuar nga një trajner special si Mou:

 

“Para ndeshjes ishte një situatë shumë qesharake sepse portieri im më tha se porta ishte më e ulët. Unë shkova ta shihja dhe ishte e vogël. Portierët të cilët shpenzojnë një kohë të madhe aty, e kuptojnë menjëherë. E ndjeva se diçka ishte gabim dhe mora delegatin e UEFA-s, rezultoi që ishte pesë centimetra më e ulët. Kërkuam që portat të ishin në dimensionet e duhura”, u shpreh portugezi pas ndeshjes.foto galeri foto galeri foto galeri

Kjo ngjarje ka bërë jehonë në mediat britanike të cilët nuk i kanë kushtuar fare rëndësi rezultatit përballë Shkëndijës së Tetovës por janë marrë me këtë detaj duke i kushtuar faqen e parë të gazetës.

Related posts

Tramezzani dështon në Zvicër, gati të transferohet në kampionatin kinez

Q.Autor

Andres Iniesta: Barcelona pas largimit të Messit? Ja çfarë do të ndodhë…

Isa.Autor

ËNDËRROJ TA FITOJ PREMIERLIGËN/ Shaqiri pas golit: Dua t’i gëzoj tifozët e Liverpoolit pas 30 vjetëve

Delo.autor