Futboll Shqipëri Sport

E BUJSHME/ Gjimshiti në “radarët” e Milan dhe Ajax, futbollisti i Shqipërisë pëlqehet nga dy gjigantët e futbollit

Mbrojtësi i Shqipërisë dhe Atalantës Berat Gjimshiti ka përfunduar së fundmi në radarët e dy gjigantëve të futbollit Milan dhe Ajaks.
“Tuttomercatoweb” raporton se 27-vjeçari po studiohet si mundësi e mirë për të plotësuar boshllëkun e krijuar së fundmi në repartin e mbrojtjes së kuqezinjve dhe holandezëve.

Emri i tij pëlqehet te të dyja klubet, por lojtari është ende nën kontratë me Atalantën deri në vitin 2022, ndërsa merkatoja e këtij sezoni përfundon në 5 tetor.

Futbollisti shqiptar ka spikatur në dy sezonet e fundit me ekipin bergamesk duke arritur rezultate madhore në Itali dhe Europë, ku sezonin e kaluar arriti deri në Ligën e Kampioneve.

GJIMSHITIII

Related posts

U ZYRTARIZUA “DIVORCI” ME JANINËN/ Andi Lila mban me shpresë: Kurrë mos thuaj kurrë, kam ofertë nga…

Delo.autor

MERKATO E VERËS/ Barcelona futet në garë me Tottenham për lojtarin e Serisë A, refuzohet oferta e parë

Delo.autor

TIRANA-DINAMO/ Pas një super aksioni, Hoti ndëshkon “Blutë” dhe shpërthejnë në festë (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment