Futboll Premier League Sport

E PAPRITUR/ Mungoi në ndeshjen me “Topçinjtë”, ylli i Liverpool del pozitiv me koronavirus

Futbollisti i  Liverpulit Tiago Alkantara është infektuar me koronavirus. Lajmi u dha nga kampionët e Anglisë, të cilët bënë me dije se futbollisti spanjoll ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas marrjes së përgjigjes së analizave të tamponëve.
skysports-jurgen-klopp-thiago_5103180
“Tiago Alkantara ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe aktualisht është vetëizoluar sipas rregullave”, raporton Liverpuli në faqen zyrtare.

Ish-lojtari i Bajernit nuk u grumbullua për ndeshjen e djeshme kundër Arsenalit me arsyetimin se ishte i dëmtuar, por ditën e sotme është konfirmuar se blerja më e re e Liverpulit ka marrë koronavirusin.

Related posts

MUSTAFI shkakton penallti/ Lojtari i Crystal Palace e dërgon topin në…(VIDEO)

Isa.Autor

Rusi 2018/ Pep këshillon Anglinë: Ju duhet patjetër ky futbollist?

Sadik.Autor

FILLON MENJËHERË NGA PUNA/ Reja në Greqi për të parë “derbin” e shqiptarëve

Delo.autor

Leave a Comment