Futboll Seria A Sport

E FUNDIT/ Kumbulla me kontratë 5-vjeçare, klubi i Serie A me ofertë konkrete

Roma duket se e ka seriozisht për mbrojtësin shqiptar Marash Kumbulla. Hellas Verona do që ta shesë, pasi do të përfitojë ekonomikisht nga shitja e shtatlartit. Në krahun tjetër, shqiptari do që të bëjë një tjetër hap në karrierën e tij.

Kryeqytetasit nuk po arrijnë të nënshkruajnë me Chris Smalling. Ky i fundit është penguar nga Manchester United dhe pavarësisht se bisedimet vazhdojnë nuk dihet nëse do të ketë marrëveshje mes palëve.

20-vjeçarit i është ofruar një kontratë 5-vjeçare nga skuadra kryeqytetase. Kumbulla është i tunduar nga oferta e Romës dhe me shumë mundësi do të largohet që këtë verë nga Verona.

Related posts

Berisha fiton derbin me Strakoshën, Spal shtang Lazion me përmbysje

Delo.autor

HUMBJE DËSHPËRUESE KUNDËR CSKA/ Real Madrid vë në presion këtyre pesë lojtarëve…

Isa.Autor

SHKËNDIJA-BOTOSAN/ Gol i pamundur, Ibrahimi i jep avantazhin vendasve (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment