Futboll Seria A Sport

FITORE SPEKTAKOLARE/ Atalanta tregon muskujt ndaj Torinos, rikthim emocionues i Pasalic në fushë

Atalanta nuk ka gabuar në ndeshjen e parë të sezonit në Serie A, sepse fitoi në transfertë me rezultatin 2-4 kundër Torinos. Tri pikë shumë të rëndësishme për ekipin e trajnerit Gasperini për ta nisur mbarë kampionatin. Zikaltërit gjetën përballë një Torino të motivuar me Belottin në formë të mirë dhe Vojvodën që luajti ndeshjen e parë si titullar në Serie A.

Takimi nisi mjaft mirë për vendasit që hapen ndeshjen me Belottin në minutën e 11′, por gëzimi zgjati shumë pak, pasi Papu Gomez barazoi për 1-1 pas dy minutash lojë. Muriel mori një top të mirë nga Papu Gomez dhe me një goditje të fortë e dërgoi në rrjetë për 1-3, por pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-3. Belotti shënoi në të 43′ pas pasimit të Vojvodës për 2-3.

Related posts

PLAS PAS NDESHJES CHAMPIONS/ Tifozët e Liperpool përplasen me ata të Napolit, policia arreston pesë persona

Delo.autor

LIVE/ Skënderbeu-Tirana: Zhbllokohet sfida, Kobina kalon bardheblutë në avantazh (VIDEO)

Delo.autor

E FUNDIT/ Sulmuesi brazilian i Partizanit nuk paraqitet në stërvitje, largimi thuajse i sigurtë

Delo.autor

Leave a Comment