Ekskluzive Futboll Shqipëri Sport

“IA ARRITËM QËLLIMIT PËR FITOREN”/ Trajneri Reja: Uroj që të bëjmë ndeshje siç bëmë me Bjellorusinë, duhet të…

Shqipëria ka triumfuar me rezultatin 0-2 në transfertë ndaj Bjellorusisë duke e nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, aventurën në Ligën e Kombeve.

Trajneri Reja flet pas ndeshjes ndaj Bjellorusisë:

“Ia arritëm qëllimit për fitoren. Pjesa e parë ishte goxha mirë, pjesën e dytë patëm probleme fizike, por gjithçka shkoi mirë. Me Lituaninë do të shikoj se si janë lojtarët, kemi 20 të tillë, do të shikojmë se çfarë do të bëjmë, sepse siç u pa kishin probleme, pasi të shikojmë në stërvitje si do të jenë do vendosim dhe për skuadrën. Kemi pasur disa vështirësi dhe uroj që të bëjme ndeshje siç bëmë pjesën e parë. Sulmi në pjesën e parë ishte shumë mirë, kurse mbrojtja ishte shumë mirë. Duhet të presim disa ditë dhe të vendosim. Më pëlqeu Balaj, Xhasula dhe Trashi që bënë një ndeshje shumë të mirë. Ndeshjet janë të gjitha të veshtirë, por duhet që të rikuperojmë futbollistët që janë të dëmtuar. Duhet të mendojmë të ardhmen.” deklaroi Eduardo Reja nga Minsk pas ndeshjes.