Futboll Sport

KAPITEN DHE SHËNON GOL/ Bernard Berisha tregon vlerat e liderit në Rusi

Java e nëntë e kampionatit rus i ka buzëqeshur futbollistit të Kosovës Bernard Berishës dhe skuadrës së tij Akhmat Groznit.

28-vjeçari, i cili sot mbajti shiritin e kapitenit të ekipit çeçen shënoi golin e dytë me penallti në fitoren 2-0 ndaj Uralit.

Ky është goli i dytë në kampionat për Berishën, ndërsa jep sërish shenjë se do të kërkojë me çdo kusht grumbullimin me Kosovën për ndeshjet e muajit tetor të Ligës së Kombeve.

Pas 9 javësh, Akhmati Grozni ka grumbulluar 13 pikë.

Related posts

PËRBALLJA ME SPEZIAN NË “PLAY OFF”/ Klubi italian konfirmon një rast pozitiv me Covid-19

Delo.autor

PRISHTINA FITON KUPËN E KOSOVËS/ Ish-sulmuesi i Skënderbeut e çon në Europë ekipin e Dallkut

Delo.autor

E TRISHTË/ Legjenda Ballack diagnostikohet me kancer

Delo.autor

Leave a Comment