Futboll Seria A Sport

LUAN NË KAMPIONATIN ZVICERAN/ Klubi i Serisë A punon të transferojë sulmuesin shqiptar…

Sulmuesi 21-vjeçar shqiptar Andi Zeqiri konsiderohet si kandidat për të kaluar te Parma.
Klubi nga Emilio-Romanja po punon për të sjellë 5 lojtarë të rinj. Gazetari i merkatos Xhanluka Di Marcio raporton se futbollistët: sulmuesi Andi Zeqiri, qendërmbrojtësi Xhordan Osorio, mbrojtësi i djathtë Xhulian Biankone, qendërmbrojtësi Lautaro Valenti dhe sulmuesi Embrima Kolej janë piketuar si futbollistë të ardhshëm të Parmës.

Zeqiri spikati në Zvicër sezonin e kaluar duke shënuar në kategorinë e dytë në Zvicër duke realizuar 17 gola në 33 ndeshje. Ai përfaqëson Zvicrën U21, por përflitet se mund të përfaqësojë në të ardhmen Kosovën.

Për 21-vjeçarin ka patur interesime dhe nga klube angleze dhe franceze.

Kujtojmë që te Parma luan dhe mbrojtësi i Shqipërisë Kastriot Dermaku.

Related posts

SUPERSFIDA/ Gjermania tronditet në fund, Holanda fiton grupin dhe spektaklin

Isa.Autor

ËSHTË ZYRTARE/ Klubi “Zikaltër” firmos me mbrojtësin e Southamptonit

Delo.autor

ËSHTË PARTNERJA E MBROJTËSIT TË JUVENTUS/ Pas pushimeve, bukuroshja super seksi i përkushtohet palestrës (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment