Futboll Shqipëri Sport

NUK U GRUMBULLUA TEK KOMBËTARJA PËR NDESHJET E MUAJIT SHTATOR/ Mbrojtësi Balliu drejt transferimit tek…

Mbrojtësi shqiptar, Ivan Balliu, bëri një sezon fantastik me skuadrën e Almerias në La Ligën2 spanjolle, por çuditërisht nuk u ftua nga trajneri Reja për 2 sfidat e muajit shtator ndaj Bjellorusisë dhe Lituanisë.

balliu

Nuk dihet nëse kemi të bëjmë thjesht me zgjedhje taktike të trajnerit italian, apo ka qenë dëshira e vetë futbollistit për të mos qenë prezent në këto 2 takime, për çështje personale.

Mbrojtësi i djathtë 28-vjeçar ka luajtur 32 ndeshje sezonin e kaluar, duke kontribuar me një gol dhe katër asistime.

Balliu

Ndërkohë së fundmi, gazetari Salva Gomis, raporton se klubi i Valencias ka shfaqur interes për Balliun, i cili ka edhe një vit kontratë me Almeria. Klubet duhet të arrijnë një marrëveshje së bashku, për transferimin e shqiptarit në Mestaja. Ky do të ishte një hap i madh në karrierë për futbollistin 28-vjeçar.

Related posts

Talenti i Shqipërisë debuton me ekipin e MADH italian, sytë nga Seria A (VIDEO)

Sadik.Autor

Davide Torchia: Rugani, është një nga lojtaret më premtues për Juventusin

Sadik.Autor

UEFA I KËRCËNOI ME GJOBA DHE PËRJASHTIM NGA KOMPETICIONI/ Reagojnë klubet e Super League: Mos guxo, sepse…

Delo.autor

Leave a Comment