Futboll La Liga Sport

OPERACIONI “FSHESA”/ Barcelona ka 160 milionë arsye për të buzëqeshur

Nëse dilema e madhe është Leo Messi dhe e ardhmja e tij, realiteti i Barcelona-s është i lidhur me projektin për të kursyer sa më shumë të jetë e mundur.

Përtej shumave që mund të fitohen me klauzolat për prishjen e parakohshmë të kontratës, largimet e kërkuara nga klubi dhe të miratuara nga Koeman, kanë filluar t’i japin që tani pak oksigjen arkave blaugrana.

Lamtumirat e Rakitic dhe Arthur, plus ajo e Vidal, që pritet të vijë shumë shpejt, do ta bëjnë klubin të kursejë 40 milionë euro për sezonin e ardhshëm.

Siç shkruan SportMediaset, nëse llogarisë i shtohen edhe kursimet që mund të vijnë nga largimet e mundshme të Messi-t dhe Suarez, atëherë flitet për një kursim 120 milionë euro.

Një rezultat shumë i mirë në aspektin ekonomik, po në atë teknik? Koeman deri tani ka treguar se nuk është shumë i lidhur me ekipin aktual të Barçës.

Siguritë e pakta kanë lidhje me mesfushën, që do të komandohet nga Pjanic dhe De Jong. Ndërsa në sulm do të jetë blerja e re Trincao.

Pjesën tjetër të skuadrës do ta zbulojmë në momentin që Barcelona do të fillojë të blejë.

Related posts

E PARITUR/ SANTOS befason INTERIN, dëshiron t’ia “pronësojë” sulmuesin e huazuar

Isa.Autor

I HABIT TË GJITHË/ Lojtari i Real Madrid: Isha në formë të mirë, por Zidane nuk më aktivizonte

Delo.autor

Presidenti i Beneventos vendos për Ledian Memushaj

Q.Autor

Leave a Comment