Futboll Seria A Sport

PIRLO E NIS ME MARSH TË PARË/ Përjashton dy senatorët në ndeshjen miqësore

Juventusi i Andrea Pirlos zhvilloi një ndeshje miqësore me skuadrën U-23 dhe fitoi me rezultatin 1-0. Goli i vetëm u shënua nga Marko Pjaca, i cili luajti nën drejtimin e trajnerit të ri.

Numri një i stolit luajti me një 4-3-3. Ai përdori Cuadradon si mbrojtës të djathtë duke i dhënë më shumë liri n% sulm. Melo luajti në vendin e Miralem Pjanicit.

Aaron Ramsey, Douglas Costa dhe Weston McKennie plotësuan sulmin. Pjaca mund të luajë shansin e tij në këtë rikthim, ndërsa Higuain dhe Sami Khedira nuk ishin grumbulluar.

Related posts

Merkato surprizë: Perez hap negociatat për 24 orët e fundit më këtë futbollist…

Isa.Autor

“U kryqëzua” nga tifozët/ Lojtari serb i Liverpulit: Unë kam luajtur për Partizanin e Beogradit, si mund të…

Isa.Autor

TREVOR NOAH: Nëse do të dërgonin një vrasës për mua, shpresoj që të jetë… STERLING

Sadik.Autor

Leave a Comment