Futboll Sport

SFIDA NDAJ YOUNG BOYS PËR EUROPA LEAGUE/ Tirana niset drejt Zvicrës (FOTO+VIDEO)

Tirana ështën nisur herët drejt Zvicrës për të zhvilluar takimin e nesërm kundër Jang Boisit për raundin “play-off” të Ligës së Europës. Kampionët bardheblu po udhëtojnë me avionin e kompanisë “Air Albania”.
120234586_330883087976282_3782136392775997343_n

Klubi kryeqytetas ka publikuar fotot nga aeroporti “Nënë Tereza” dhe klima në skuadër paraqitet mjaft e mirë.

Kampionët e Shqipërisë dhe Zvicrës do të përballen nesër në orën 20:30 në stadiumin “Stade de Suisse”.

Emanuel Egbo dhe lojtarët e tij kanë nesër shansin e mirë të realizojnë pjesëmarrjen e parë në histori të 25-herë kampionëve të Shqipërisë në një kompeticion klubesh europiane. Përveç arritjes sportive, bardheblutë luajnë dhe për të siguruar të ardhura të mëdha, ku në rast kalimi në fazën finale të Ligës së Europës mund të sigurojnë 3 milionë euro.

120406676_2696000093989429_2713044581693287536_o 120464808_2696000083989430_2857447027091600108_o 120277444_2696000070656098_5772218560810554982_o 120298354_2696000090656096_5548594147422819413_o

22222222 1

120464808_2696000083989430_2857447027091600108_o (1)
120201840_2696000080656097_7676679295262181886_o

120276966_2696000073989431_575442909847869058_o

Related posts

(FOTO) Juventus 7-0 Sassuolo, notat e lojtarëve

Q.Autor

“IK PIRDHU”/ Trajenri Lampard hakmerret ndaj Klopp: U shpallët njëherë kampionë, arrogantë

Delo.autor

Nuk do ta besoni se kush është numri 9 i ri B. Dortmund

Sadik.Autor

Leave a Comment