Futboll La Liga Sport

SKANDALI NË SPANJË/ Arrestohet ish-gjyqtari i La Ligas, ja për çfarë akuzohet…

Ish-arbitri i La Ligas, José Luis Paradas Romero, është arrestuar nga policia në Spanjë. Ai u vu nën pranga me akuzën e ngacmimit.

Prestigjozja Diaro Sur ka ngacmuar një zyrtar tjetër, Juan Cassa, anëtar i Këshillit të Qytetit të Malaga. Ish-gjyqtari që ka drejtuar 90 ndeshje futbolli e ka marrë për 3 muaj radhazi gjatë ditës dhe gjatë natës me numër privat duke e shqetësuar.

Shtëpia e Cassas u sulmua dhe iu vë zjarr, ndërsa zyrtari deklaroi se kishte pasur ngacmime. Policia bëri hetimet dhe zbuloi numrin dhe personin që fshihej pas tyre.

Related posts

Rrëfehet Allegri/ Ja pse refuzova klubin më të mirë në botë

Sadik.Autor

VEPRIMI I ÇUDITSHËM/ Sterling SHPJEGON festimin e golit ndaj Arsenalit

Isa.Autor

Kupa e 6 Kombeve, Anglia vuan me Uellsin, Irlanda superiore ndaj Italisë

Q.Autor

Leave a Comment