Futboll La Liga Sport

U TRANSFERUA TEK SEVILLA/ Rakitic i bën ftesën e veçantë Messit dhe paralajmëron Bayernin

Leo Messi ka dëshirë të largohet nga Barcelona, por nuk do ta ketë aspak të lehtë të bindë katalanasit.

Në fakt, është shumë e vështirë të gjendet një skuadër në gjendje të shpenzojë shifrën e kërkuar nga Barça.

Një zgjidhje është ofruar me shaka nga Rakitic. Mesfushori kroat, i transferuar nga Barcelona te Sevilla, ka dhënë mendimin e tij:

“Sigurisht, këtu te Sevilla mund t’ia gjejmë një vend”.

Kroati, në vazhdim, ka folur edhe në lidhje me sfidën e Superkupës së Europës kundër Bayern Munich: “Duam ta fitojmë Superkupën. Me gjithë respektin për Bayern-in, them se edhe ne jemi të fortë dhe mund t’ia dalim”.

Related posts

E BUJSHME/ Gruaja e Buffon sulmon CR7: Anëtarët e familjes nuk bëjnë si motra jote…

Delo.autor

ARGJENTINA “ÇMONTON” URUGUAIN/ Brazili ngec tek e dhjeta (VIDEO)

Delo.autor

NË PRAG TË NDESHJES NDAJ GIRONAS/ Solari: Nuk bëjmë spekulime mbi të ardhmen, jemi duke…

Delo.autor

Leave a Comment