Futboll Sport

“ÇMENDURI” NË MAROK/ Raja Casablanca shpallet kampion në sekondat e fundit (VIDEO)

Të thuash e çmendur është pak… Dramatike, emocionuese dhe sidomos surprizuese!

Në javën e fundit të kampionatit, Maroku ka mbajtur frymën 90 minuta dhe në fund fituesi është Raja Casablanca, ose ndryshe Raja Club Atletic, një ndërb klubet prestigjoze bashkë me Wac Casablanca…

Tre skuadra (Raja, Wac dhe Berkane) ishin me pikë të barabarta, 57 të tilla, pas 45 minutave të para.

E ndërsa titulli po fluturonte e skuadra Wac Casalbanca dhe thuajse ishte kryer (po fitonte jashtë fushe), Raja po barazonte 1-1 në shtëpi, por në sekondat e fundit erdhi ky gol që i dha suksesin ekipit dhe titullin kampion!

Fituan të treja por titullin e mori ekipi që ishte më lart në renditje përpara javës së fundit, pra Raja.

Related posts

NDODH EDHE KJO/ Korea e Jugut kritika të shumta për mesfushorin kilian, ja arsyeja

Isa.Autor

SFIDA KUALIFIKUESE TË “EURO 2020″/ Veseli optimist: Do të përqëndrohemi ndeshje pas ndeshje, qëllimi…

Delo.autor

Spalletti: Rastet e humbura të Icardi-t? Jam shumë i zhgënjyer

Sadik.Autor

Leave a Comment