Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Europa League: Mbyllet ndeshja Arsenal-Dundalk. Rezultati 3-0

Arsenali do të luajë kundër Dundalk prej orës 21:00. “Topçinjtë” kanë bërë të ditur formacionin titullar për ndeshjen e sotme. Portieri Runarsson debuton sot si titullar.

Shkodran Mustafi luan nga minuta e parë në mbrojtje. Lojtari me origjinë shqiptare e ka kaluar krejtësisht dëmtimin dhe merr minuta të plota.

Xhaka mbetet titullar i pandryshuar, ndërsa sulmi udhëhiqet nga Nketiah. Nelson e nis nga minuta e parë sërish, ndërsa Arsenali synon t’i shkojë deri në fund këtij kompeticioni këtë sezon.

 

LIVE/ Arsenal – Dundalk 3-0

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 46/ Arsenal thellon shifrat me golin e shënuar nga Nicolas Pepe.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 44/ Arsenal dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Joseph Willock.

MINUTA 42/ Arsenal kalon në avantazh me golin e shënuar nga Edward Nketiah.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

Sulejman STAROVA “skanon” Tiranën: Të ndërrojnë objektiv, të luftojnë për të mos rënë nga KATEGORIA

Isa.Autor

“DUA TË ARRIJ…”/ I qartë dhe aspak modest, Van Dijk shpall objektivin “historik” me Liverpool

Delo.autor

PO BËN XHIRON NË RRJET/ Është 1.90 metër i gjatë dhe aktivizohet me U-15 të Ajax, ja mosha e futbollistit

Delo.autor

Leave a Comment