Futboll Sport

U PËRFOL SI PASUES I ZIDANE TEK REAL MADRID/ Trajnerin e njohur e kontakton një tjetër klub europian

Kampionët e Rusisë Zenit Shën Petërburgu kanë kontaktuar trajnerin e njohur argjentinas Mauricio Poketino për të marrë drejtimin e skuadrës ruse për sezonin e ardhshëm.

Media prestigjioze “Goal.com” raporton bazuar te “Kampionat” se drejtuesit e Zenitit i janë afruar ish-trajnerit të Totenhemit për të marrë frenat e Zenitit. Trajnerit aktual Sergej Semak i skadon kontrata pas përfundimit të këtij sezoni,

Që prej dorëheqjes nga ekipi i Totenhemit në nëntor të vitit të kaluar, Poketino është përfolur vazhdimisht si kandidat për të drejtuar Realin, Juventusin dhe Mançester Juanjtid, por asnjëherë nuk arriti të firmoste me ndonjë prej tyre.

Kujtojmë që Poketino u përfol si kandidat për të pasuar Zinedin Zidanin te Real Madridi pas humbjes me Shakhtar Donetskun 2-3.

Related posts

PAS 9 DITËSH NGA TËRMETI TRAGJIK/ Rumani i bëjnë thirrje klubeve të ndihmojnë Shqipërinë… (FOTO)

Delo.autor

Legjenda e Man United kritikon Pogba: Duhet të përdorë trurin

Isa.Autor

SON IA THEU KËMBËN GOMESIT/ Tottenhami merr këtë vendim befasues!

Delo.autor

Leave a Comment