Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Serie A: Mbyllet ndeshja Crotone-Juventus. Rezultati 1-1

Juventusi luan në transfertë ndaj Krotones ditën e sotme, në ndeshjen e vlefshme për javën e 4-t në Serinë A.

Është një ndeshje ku të besuarit e Pirlos do të kërkojnë vetëm fitoren. “Zonja e Vjetër” do të ketë një mungesë shumë të rëndësishme ditën e sotme, siç është ajo e Kristiano Ronaldos, i cili është në karantinë, për shkak se rezultoi pozitiv me Koronavirus.

Ndryshimet në formacionin e bardhezinjve janë të shumta, teksa në majën e sulmit do të jetë Morata, i mbështetur pas tij nga Kulusevski dhe Portanova. Sot me Juventusin debuton edhe Federiko Kieza, i cili është vendosur titullar nga Pirlo në krahun e djathtë.

 

LIVE/ Crotone – Juventus 1-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 80/ VAR ndërhyn dhe anulon golin e Alvaro Moratas.

MINUTA 76/ Juventus kalon në avantazh me golin e Alvaro Morata.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 21/ Juventus barazon shifrat me golin e shënuar nga Alvaro Morata.

MINUTA 12/ Crotone kalon në avantazh me golin e shënuar nga Simy me 11-metërsh.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

“BLEACHER REPORT UK” ZBULON LISTËN/ Ja 5 golashënuesit më të mirë në 10 vitet e fundit…

Delo.autor

NË KOHË KORONAVIRUSI/ Tare blindon Strakoshën, arrihet akordi për rinovimin me Lazion!

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja eliminatore Armeni-Itali. Rezultati 1-2

Delo.autor

Leave a Comment