Futboll Premier League Sport

“NUK DO TA KEMI NË DISPOZICION PËR DISA MUAJ”/ Guardiola jep lajmin e keq pas fitores me Arsenal

Pep Guardiola, trajneri i Manchester City-t, ka folur për fitoren 1-0 të arritur në kampionat kundër Arsenal-it.

“Kemi bërë ndeshjen që kishim parashikuar, për ne ka qenë një fitore shumë e rëndësishme. Aguero ka luajtur shumë mirë për gjashtëdhjetë minuta,  Ederson ka bërë pritje shumë të mira pas atyre kundër Leeds”, ka thënë Pep për Sky Sports.

Më pas, trajneri i Qytetarëve ka dhënë një lajm të keq për tifozët:

“Gabriel Jesus? Ndoshta do të qëndrojë jashtë për shumë kohë, nuk do ta kemi në dispozicion për disa muaj”.

Related posts

E ARDHMJA E MATTEO POLITANO DHE PERISIC/ Conte merr vendimin: Kam vendosur që t’i…

Delo.autor

MERR FUND DILEMA/ Ja kush do të jetë portieri i parë i Real Madrid për sezonin e ardhshëm

Delo.autor

GAFË E PAFALSHME E “DJAJVE TË KUQ”/ Vendos Kosovën në hartën e Serbisë

Delo.autor

Leave a Comment