Futboll Seria A Sport

PANIK NË GRUPIN E SERISË A/ Konfirmohen 3 raste pozitive me Koronavirus

Tre raste me Koronavirus te Torino! Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, klubi “granata” konfirmoi se një lojtar i ekipit të parë dhe 2 anëtarë të stafit kanë dalë pozitivë.

Të infektuarit në fjalë, plotësisht asimptomatikë, tashmë janë në izolim. Në klubin e Serisë A janë të shqetësuar për të ardhmen, pasi ekziston frika që në ditët në vijim të ketë edhe raste të tjera.

Kujtojmë se pjesë e Torinos janë dy futbollistët ë Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani dhe Mërgim Vojvoda. Kjo dyshe ka qenë e grumbulluar te Kosova në ndeshjet e tetorit.

Related posts

BASHKËPUNIMI/ Tre presidentë shqiptarë futbolli “lidhin besën” në Prishtinë

Isa.Autor

MotoGP/ Iannone lë pas problemet dhe tregon se: Është rikthyer…

Sadik.Autor

KORONAVIRUSI/ Gati e pamundur të luhen, pritet anulimi i dy ndeshjeve miqësore të kombëtares

Delo.autor

Leave a Comment