Bundesliga Futboll Sport

PO KALON NJË MOMENT TË VËSHTIRË/ Klubi i njohur i Bundesligës 20 ndeshje pa fitore, shikoni çfarë bëjnë tifozët

Shalke 04, një nga klubet më me histori në futbollin gjerman, është duke kaluar një moment tepër të vështirë. Plot 20 ndeshje pa fitore! Ky fakt ka “xhindosur” tifozët, të cilët pas barazimit 1-1 në shtëpi ndaj Unio Berlinit, nuk kanë duruar më.

Afro 100 ultras të Shalkes kanë qenë jashtë stadiumit ditën e sotme, duke e rrethuar impiantin modern me synimin që të flisnin me futbollistët.

Në 4 javët e para të kampionatit Shalke ka regjistruar vetëm 1 pikë, duke mbajtur vendin e parafundit. Sfidën e radhës blutë do e luajnë në transfertë ndaj Dortmund.

Related posts

ISHTE LIDERI NË “KUPËN E MBRETIT”/ Suarez: E dinim që do të shpërbëhej me 1 gol, ia dolëm…

Delo.autor

NDESHJE EMOCINUESE/ Roma dhe “Kuqezinjtë” ndajnë nga një pikë në “Olimpico”

Delo.autor

CHAMPIONS/ Juventus i falet Dybalas, Bayern përmbys grekët. Ringjallet “Los Blancos”

Delo.autor

Leave a Comment