TRE GOLA NË 5 MINUTA/ Havertz dhe Gnabry tregojnë klasin, Zvicra manual futbolli (VIDEO)

Gjermania ka barazuar rezultatin me Zvicrën në rezultatin 2-2 në minutën e 56′. Havertz rikuperoi një top të mirë pas gabimit të mbrojtjes dhe me shpejtësi shkoi drejt portës kundërshtare duke barazuar gjithçka me mjaft klas.

Zvicra nga krahu tjetër nuk u step dhe kaloi sërish në avantazh në minutën e 58′. Ata ndërtuan një aksion mjaft të bukur duke dalë përpara Neuer. Ky i fundit e ndali fillimisht sulmuesin kundërshtar, por nuk ia doli dot të ndalte Gavranovic në minutën e 57′.

Gjermania vazhdoi me presingun e saj dhe barazoi sërish me Gnabryn në të 60′. Sulmuesi i Bayernit me mjaft klasi barazoi shifrat. Ndeshje fantastike!