Futboll Seria A Sport

ZYRTARE/ Mbrojtësi largohet nga Juventus dhe transferohet tek ekipi francez

Juventusi ka njoftuar zyrtarisht huazimin e Matia De Shiljos tek Lioni. Mbrojtësi kaloi tre sezone me bardhezinjtë, ku fitoi tre skudeto, një Kupë Italie dhe një Supërkupë Italie.

de shiljoo

“Mbrojtësi do ta vazhdojë karrierën tek Lioni, ku do huazohet për 1 sezon”, thuhet në njoftimin e Juventusit. De Shiljo ka dy ende dy vite në kontratë me Juventusin. 27-vjeçari ka luajtur 62 ndeshje për Juventusin, ku ka shënuar një gol dhe ka dhënë një asist.

Related posts

Deschamps: Griezmann do ta vendosë të ardhmen e tij para Botërorit

Sadik.Autor

“FATI ËSHTË ME TY”/ Modric: Varane më tha se do ta fitoja Topin e Artë, gjatë finales së…

Isa.Autor

CHELSEA-ARSENAL/ Fiton penallti ndaj “Topçinjve”, ja çfarë bën Hazard në finale (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment