Futboll Kategoria Superiore Sport

BARAZIM PA GOLA/ Sfidë spektakolare. Partizani dhe Laçi ndajnë pikët në “Elbasan Arena”

Është mbyllur në barazim pa gola ndeshje mes Partizanit dhe Laçit në “Elbasan Arena” e vlefshme për javën e tretë në Kategorinë Superiore. Ishte një sfidë spektakolare, ku nuk munguan rastet për gol, por asnjëra nga skuadra nuk ia doli të gjejë rrugën e rrjetës.

Skuadra e Dajës kishte disa raste të arta shënimi, ku vlen të theksohet ai i minutës së 88’, ku Solomon mori një pasim perfekt nga Bardhi dhe u shfaq i vetëm me portierin Sherri, por topi i gjuajtur nga ai shkon jashtë portës. Pas tre javëve të para, Laçi ka grumbulluar vetëm 3 pikë, ndërsa Partizani ka 4 pikë, me një fitore, një barazim dhe një humbje.

Related posts

GABIMI I STRAKOSHËS I KUSHTOI SHTRENJTË KOMBËTARES/ Shikoni reagimin e “Tifozave Kuq e Zi” pas ndeshjes (FOTO)

Delo.autor

MANNY PACQUIAO RIKTHEHET NË RING/ Ja kush është kundërshtari i Filipinasit

Isa.Autor

Barcelona “kërcënon” Juventus/ Katalanasit në “gjurmët” e mesfushorit ballkanas

Sadik.Autor

Leave a Comment