Futboll Sport

DIKUR GJERMANIA E PËSONTE MË KEQ/ Ja 4 humbjet më turpëruese në histori

Sigurisht që humbja 6-0 ndaj Spanjës do të mbahet mend gjatë nga tifozët dhe opinioni publik në Gjermani. Kishte shumë kohë që nuk ndodhte edhe pse nuk ishte e para.

Në historinë e gjatë nga krijimi i ko- mbëtares gjermane kanë ndodhur edhe tri disfata të tjera. E para ka ndodhur në 1909, atëherë Anglia mundi Gjermaninë me rezultatin 9-0. E dyta është ajo ndaj Austrisë në 1931 me rezultatin 6-0. Më pas në 1954 ndaj Hungarisë gjermanët mundeshin me rezultatin e thellë 8-3.
Dhe fundit është ajo e ndodhur në të martën ndaj Spanjës me rezultatin 6-0. Ajo çfarë do të ndodhë pas natës horror në Sevije ende nuk dihet edhe pse humbja la një shije jo të mirë në vend.

Related posts

SPALLETTI PRANË LARGIMIT/ “Tërbohen” tifozët ZIKALTËR, duan CONTEN në pankinë

Isa.Autor

Mario Balotelli një hap larg Nicës, sulmuesi kërkon rikthimin në Seria A

Sadik.Autor

Është tifoz i Interit, por ja çfarë do të bëjë tenori i famshëm nëse Roma eliminon Liverpoolin

Sadik.Autor

Leave a Comment