Bundesliga Futboll Sport

E ARDHMJA E MBROJTËSIT ALABA NË DILEMË/ Trajneri i Bayern: Ai duhet të marrë përgjegjësi dhe të vendosë…

Situata e David Alabasë te Bajern Mynih ka vënë në pozitë të vështirë trajnerin e kampionëve të Europës Hansi Flik. Tekniku gjerman i kërkon mbrojtësit austriak të ndajë mendjen për të ardhmen.

Alaba nuk pranon kushtet e ofruara nga drejtuesit bavarezë për rinovimin e kontratës duke ndezur spekulimet se mund të largohet nga klubi në përfundim të sezonit.

Flik i bën me dije lojtarit të tij të “marrë përgjegjësi për të ardhmen e tij”.

“Davi është një njeri shumë i mirë dhe futbollist i shkëlqyer. Ai është shumë i dashur në skudër dhe mes tifozëve dhe i bashkon mirë të dyja palët. Ai duhet të marrë përgjegjësi dhe të vendosë se çfarë është më e rëndësishme për veten e tij”, deklaroi Flik.

Related posts

MBYLLJA E MERKATOS/ Ja si ndryshojnë ekipet në kampionatin italian

Sadik.Autor

Transferimi surprizë/ Rafa Benitez larg pritshmërive, spanjolli drejt kampionatit kinez

Isa.Autor

MERKATO/ Marotta injoron yllin e Arsenal: Objektivi ynë kryesor është ai

Q.Autor

Leave a Comment