Futboll Sport

E PAPRITUR/ “AIR Albania” e gatshme të presë një finale të madhe europiane. Ja kur merret vendimi…

Pas disa nominimeve për finalet e Superkupës së Europës, duket se stadiumit më modern në vend dhe një nga më modernët në ballkan “AIR Albania’-s po i vjen dita që t’a luajë një finale europiane.

Pas krijimit të Ligës më të re europiane për klube si UEFA Conference Ligë, sipas gazetarit të “Associated Press”, Graham Danbar ka deklaruar në një postim në profilin e tij në rrjetin social “Twitter” se finalja e këtij kompeticioni në “AIR Albania” Stadium do të mbahet në vitin 2022, ku vendimi do të merret javën e ardhshme.

Nëse pandemia deri në atë kohë do të ketë përfunduar, do jetë një shans i mire për shqiptarët për të pare një finale europiane në Tiranë.

Related posts

FUTBOLLISTI I KOMBËTARES/ “Zonja e Vjetër” ofrojnë në shkëmbim 3 lojtarë

Delo.autor

BOATENG U AKTIVIZUA 2 HERË NË 2 MUAJ/ Tifozët tallen me lojtarin: Shkove tek Barcelona për disa foto me..

Delo.autor

LEGJIONARËT/ Dekor fantastik në Selanik, hidhërohen Basha e Mavraj!

Isa.Autor

Leave a Comment