Futboll Premier League Sport

HISTORIKE NË ANGLI/ Ekipi i kategorisë së gjashtë, hirushja e FA. Eliminon Wigan nga kompeticioni me këtë gol (VIDEO)

Chorley sot ka bërë mrekullinë pasi ka eliminuar jashtë fushe, në FA Cup, skuadrën e Wigan, që luan në League One, pra kategoria e tretë menjëherë pas Premier League dhe Championship.

Wigan është në fakt drejt falimentimit dhe ka shumë probleme por sot asgjë nuk e pengonte të eliminonte një skuadër që vjen nga kategoria e gjashtë! Po po, e gjashtë!

Historia shkruhet nga Chorley që pasi e gjen veten duke humbur 2-0, në fund gjen dy gola për të barazuar 2-2 dhe në kohën shtesë golin e fitores 3-2!

Related posts

Spalletti: Objektivi i 2018-ës? Të sjellim në stadium mbi 65 mijë tifozë çdo ndeshje

Q.Autor

Manchester United vëzhgon Jorginhon, Mourinho e kërkon me ngulm në ‘Old Trafford’

Q.Autor

SHQIPËRIA DYFISHON TË ARDHURAT/ Ja shifra e majme që është grumbulluar nga UEFA vetëm për këtë sezon

Delo.autor

Leave a Comment