Futboll Sport

HUMBI DY PENALLTI/ Por shikoni momentin kur Ramos shpëton golin e sigurt mbi vijën fatale (VIDEO)

E çuditshme, por e vërtetë! Kapiteni i Spanjës, Serxhio Ramos, gaboi 2 herë nga pika e bardhë e penalltisë, në një nga ndeshjet më speciale të karrierës së tij, pikërisht atë ndaj Zvicrës.

Mbrojtësi spanjoll realizoi sot paraqitjen e 177-të me “Furinë e Kuqe”, duke parakaluar kështu legjendën italiane Xhixhi Bufon dhe duke u bërë lojtari me më shumë paraqitje me ekipin kombëtar në Europë. Megjithatë përveç dy penalltive të humbura, Ramos bëri edhe shpëtimtarin për Spanjën e tij, në barazimin 1-1 ndaj Zvicrës.

Në minutën e 54’, Seferoviç i Zvicrës, pasi merr një top të shkëlqyer, mposht portierin e Spanjës dhe gjuan në drejtim të portës, por kur të gjithë mendonin se topi do ndalej në rrjetë, aty shfaqet Ramos dhe largon topin mbi vijën fatale.

Related posts

Chelsea merr 3 pikë të vlefshme, “Topçinjtë” turpërohen ndaj Southampton

Isa.Autor

FORMACIONI MË I MIRË NË SERIE A/ Në bazë të statistikave dominojnë Milan e Napoli , ja ekipet jashtë liste

Delo.autor

E BURGOSI TEK LAZIO/ SPECIALISTI “TARE” gati të rinovojë me YLLI SERB

Isa.Autor

Leave a Comment