Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

SHËNOI GOLIN PARË NË KAMPIONAT/ Shikoni me çfarë note vlerësohet Bekim Balaj (FOTO+VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares, Bekim Balaj, gjeti rrugën e rrjetës në përballjen e sotme ndaj Tirolit në kampionat, duke i dhuruar 3 pikë skuadrës së Strum Grac, në fitoren 1-0 që këta të fundit arritën në shtëpi.

Shkodrani u fut në lojë në minutën e 68-të, teksa vetëm 8 minuta i mjaftuar për të tundur rrjetës, pas një aksioni model, duke mos falur me portën e boshatisur pas asistit të Jantsher. Ky ishte goli i parë në kampionat në këtë sezon për sulmuesin 29-vjeçar, i cili më herët kishte shënuar edhe në Kupë.

VLERËSIMI SIPAS “SOFA SCORE”, EKSKLUZIVISHT PËR “PANORAMA SPORT”:

Edhe pse vetëm 22 minuta në fushë, Balaj u vlerësua me notën 7.2 nga “Sofa Score”. Shkodrani realizoi 73% të pasimeve të sakta, teksa bëri 2 gjuajtje në kuadrat gjatë këtyre minutave.